Moderndom

Piece wolnostojące Dovre

Piece wolnostojące Dovre

Ogień od początku dziejów towarzyszył człowiekowi dając ciepło, światło i otuchę. Obecnie żywioł ten inspiruje, pobudza do refleksji, a także tworzy przytulny klimat w każdym domu. Wkład kominkowy lub piecyk stawiany w salonie czy pokoju dziennym stanowi serce całego domostwa. Przyjemnie jest usiąść w miłym towarzystwie z kubkiem gorącego napoju lub kieliszkiem wina przy kominku i dać sobie chwilę wytchnienia.

Nawiązując do srogich norweskich zim i skandynawskiej tradycji, a także bazując na nowoczesnej technologii, proponujemy Państwu norweskie kominki, piecyki na drewno, na węgiel oraz piecyki emaliowane Dovre.

Nazwa Dovre nawiązuje do gór w Norwegii, słynących z surowego i bardzo zimnego klimatu. Nic dziwnego, że mieszkańcy, zmuszeni przez trudne warunki, rozpoczęli produkcję żeliwnych wkładów kominkowych i piecyków, którą doskonalili przez lata. Dzisiaj doświadczenie i tradycja połączyły się z nowoczesnymi technologiami tworząc niezawodne i ekonomiczne urządzenia.

Wszystkie modele Dovre przygotowane są pod względem maksymalnej wydajności ciepła ze zużytego paliwa. Szczelność i regulacja dopływu powietrza do spalania pozwalają na kontrolowane, powolne spalanie. Długość palenia jednorazowego wkładu drewna wynosi nawet do 8 godzin. Możliwość rozprowadzenia ciepła z kominka do innych pomieszczeń pozwala na całkowite wykorzystanie mocy grzewczej wkładu jak również równomierne ogrzanie całego domu, nawet do 200 m2. W niektórych modelach Dovre stosuje się system podwójnego spalania co zwiększa sprawnośc urządzenia oraz redukuje emisje spalin do atmosfery. Spalając drewno w kominkach i piecykach Dovre uzyskujemy dużo taniego ciepła i niepowtarzalną atmosferę w domu. 

Aby sprostać oczekiwaniom klientów, Dovre oferuje piecyki w różnych stylach, wielkościach i funkcjach.  Firma udziela w sprzedaży 10 lat gwarancji na zakupione piecyki.

Długi spacer i zmarznięty nos. Chcesz się szybko ogrzać. Wrzuć do piecyka kawałek drewna i zapałkę. Gotowe. Nowoczesne piecyki Dovre mniej więcej tyle potrzebują, żeby uraczyć Cię pięknym ogniem i magiczną atmosferą. Teraz wystarczy, że przygotujesz sobie grzane wino, weźmiesz ulubioną książkę i odprężysz się przy kominku. Wspaniałe zakończenie aktywnego dnia!

Dovre oferuje szeroką gamę piecyków wolnostojących i piecyków emaliowanych – od nowoczesnego minimalizmu przez frapujące awangardowe stylizacje aż po rustykalne wzornictwo. Urządzenia wykonane są z wysokiej klasy żeliwa przy użyciu najnowocześniejszych technik produkcji. W przeciwieństwie do zabudowane wkładu kominkowe piecyk wolnostojący pozwala cieszyć się przytulnym ciepłem, promieniującym wokół niego.

Więcej informacji znajdą Państwo na STRONIE PRODUCENTA.