Moderndom

Kominki Elektryczne

Kominki elektryczne

Firma Moderndom Tomasz Kwiatkowski oferuje kominki elektryczne różnych producentów. Można je zamontować w dowolnym pomieszczeniu. Zastosowane w nich rozwiązania imitujące wizualnie prawdziwy ogień sprawiają, że możemy cieszyć się ciepłem i atmosferą. 

Kominki elektryczne występują jako kasety do zabudowy (indywidualna zabudowa , wykonana z dowolnego materiału wykończeniowego, również zajmujemy się projektowaniem i wykonaniem usługi od A-Z), wkłady do zabudowy, kominki ścienne oraz wolnostojące.

Bogaty wybór urządzeń, zadowoli  niejedne wnętrze naszych domów, mieszkań, apartamentów, hoteli. itp.

Wszystkie możliwości urządzeń można zobaczyć na żywo w salonach kominkowych Moderndom Kraków i Trzebinia

DIMPLEX

Grupa Glen Dimplex powstała w 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze oraz kominki elektryczne. Zajmuje ona również uznane miejsce w branży AGD. Glen Dimplex pozostaje w prywatnych rękach i finansuje swój ciągły rozwój z własnych środków. Podstawą sukcesu Grupy Glen Dimplex jest polityka ciągłych inwestycji w budowanie marek, wprowadzanie innowacji w zakresie produktu oraz koncentracja na dostarczeniu klientom produktów zgodnych z ich oczekiwaniami. Grupa Glen Dimplex stosuje przedsiębiorcze podejście do zarządzania swoimi firmami w wymiarze międzynarodowym, unikając jednocześnie biurokratycznego stylu zarządzania. Podstawową filozofią jej działalności jest budowanie silnych, energicznych i skutecznych firm, od których oczekuje się pracy zgodnie z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki, przy nacisku kładzionym na potrzeby klienta.

Marka Dimplex, należąca do Grupy Glen Dimplex, tworzyła historię kominków elektrycznych na świecie, od momentu gdy w 1995 roku inżynierowie Grupy opracowali i wyprodukowali pierwszy kominek elektryczny z prawdziwie realistycznym efektem płomienia opatentowanym pod nazwą Optiflame. Dążąc do ciągłego udoskonalania swoich produktów, roku 2010 Dimplex zaprezentował światu rewolucyjną technologię trójwymiarowego płomienia Optimyst zaś od roku 2014 Dimplex wprowadził na rynek kominki elektryczne z unikalnym efektem płomienia Opti-V.

Dimplex pozostaje liderem w branży z najszerszą gamą kominków elektrycznych w każdym stylu. Wszystkie kominki Dimplex oferują niezwykle realistyczne, opatentowany efekt płomieni, który pozostaje punktem odniesieni i wyznacznikiem standardów w branży. Jego kojące ciepło i tworzona przezeń atmosfera jest powodem dla którego ponad trzy miliony konsumentów na całym świecie uczyniło kominki Dimplex centralnym punktem wystroju ich domów.

Wszystkie produkty znajdziecie na stronie producenta.

1. Optiflame

Opatentowana technologia Optiflame® tworzy obraz płomieni migoczących delikatnie nad paleniskiem, które pojawiają się w wyniku światła obijającego się w ruchomych lusterkach. W wybranych modelach istnieje możliwość regulacji ich intensywności oraz barwy. Ponadto, wnętrze niektórych kominków można udekorować wedle własnego gustu i uznania, wykorzystując do tego materiały inne niż te dostarczone wraz z urządzeniem. Umożliwia to nadanie indywidualnego charakteru danemu modelowi oraz dopasowanie go do aranżacji wnętrza.

2. Optimyst®

Innowacyjna technologia Optimyst® wykorzystuje ultradźwięki do wytwarzania pary wodnej, która podświetlona daje efekt „płomieni” oraz dymu unoszącego się lekko w górę paleniska. Ta zdumiewająca iluzja ognia to wynik połączenia dwóch elementów: energooszczędnego oświetlenia LED i mgiełki wodnej. Ta ostatnia przyczynia się również do utrzymania pożytecznej dla zdrowia wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Kominki Optimyst® nie wymagają skomplikowanego montażu i są niekłopotliwe w obsłudze.

3. Opti-Virtual

Ta opatentowana technologia uzyskiwania płomienia bazuje na połączeniu obrazu prawdziwego ognia, wyświetlanego na wysokiej rozdzielczości ekranie LCD i techniki iluzji zwanej „duchem Peppera”. Technika ta polega na wykorzystaniu luster, które ustawione w stosunku do siebie pod odpowiednim kątem, zwielokrotniają wyświetlany na nich obraz. Dzięki temu zabiegowi palenisko wydaje się niezwykle przestrzenne, a płomienie zyskują iluzję trójwymiarowości. Wrażenie naturalności dodatkowo akcentuje dźwięk trzaskających polan dobiegający z głośników.

4. Revillusion

Najnowszy efekt płomienia i zarazem kamień milowy w technologii iluzji ognia. Wnętrze kominka z naturalnym wzorem cegieł oraz śladami sadzy (ThruView™) w połączeniu z dużymi polanami (Realogs® Plus) sprawia, że palenisko wygląda wyjątkowo naturalnie. Zmianę barwy realistycznie iskrzących się płomieni, regulację ich jasności i intensywności migotania umożliwia pilot zdalnego sterowania. Światło kominka można zatem z łatwością dopasować do stylu wnętrza, atmosfery, która w nim panuje, jak również do otaczającego oświetlenia.

AFLAMO

Jesteśmy producentem kominków elektrycznych i biokominków. Nasza przygoda z kominkami zaczęła się w 2008 roku. Nasza pasja sprawiła, że możemy pochwalić się największą ofertą ściennych kominków elektrycznych w naszej branży.
Jako lider tworzymy unikalne produkty i kreujemy trendy. Marka Aflamo jest rozpoznawalna w wielu krajach Europy i coraz częściej poza jej granicami.
Różnorodny design, rozmiary i kolory naszych kominków dają ogromne możliwości aranżacji zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach. Kominki Aflamo są łatwe w montażu, bezpieczne w użytkowaniu i ekologiczne dla środowiska.

Wkłady kominkowe są dostępne w różnych rozmiarach. Zanim zrobisz zakupy, wykonaj następujące pomiary kominka:

Długość: Odległość od jednej strony kominka do drugiej. Zmierz długość zarówno przy otworze, jak i z tyłu paleniska.
Wysokość: odległość od podłogi paleniska do góry. Zmierz z przodu i z tyłu, aby zapewnić optymalne dopasowanie.
Głębokość: Odległość od otworu kominka do tylnej ściany paleniska.

Wszystkie produkty znajdziecie na stronie producenta.

Montaż ściennych kominków elektrycznych AFLAMO
  1. Zainstaluj wieszak zawarty w zestawie

Wieszak to listwa, która przykręcona jest do „pleców” urządzenia. Po wyjęciu kominka elektrycznego z kartonu, należy ją odkręcić (dwie śrubki) i zamocować ją na ścianie wykorzystując dołączone do zestawu kołki rozporowe i wkręty.

  1. Zawieś kominek

W zależności od wielkości kominka elektrycznego ściennego, wystarczy jedna lub dwie osoby aby unieść urządzenie na odpowiednią wysokość i osadzić otworami w kominku na wystające elementy listwy zamocowanej na ścianie.

  1. Włóż palenisko

Najpierw odkręć szybę, wyciągnij styropian, następnie włóż ulubione palenisko i zakręć szybę.

  1. Ciesz się swoim kominkiem

Podłącz przewód zasilający do gniada elektrycznego w ścianie czy podłodze i ciesz się sterując swoim urządzeniem za pomocą pilota bądź aplikacji pobranej na swoje urządzenie mobilne.