Moderndom

Biokominki

Biokominki

Firma Moderndom Tomasz Kwiatkowski oferuje biokominki (eko-kominki) różnych producentów. Można je zamontować w dowolnym pomieszczeniu, które posiada jakąkolwiek wentylacje (np. okno). Urządzenia te generują żywy ogień, ale w procesie spalania nie powstają żadne zanieczyszczenia, dym, sadza czy popiół.

Biokominki występują jako kasety do zabudowy (indywidualna zabudowa, również zajmujemy się projektowaniem i wykonaniem usługi od A-Z), wkłady do zabudowy, biokominki ścienne oraz wolnostojące.

Bogaty wybór urządzeń zadowoli niejedne wnętrze naszych domów, mieszkań, apartamentów, hoteli. itp.

Wszystkie możliwości urządzeń można zobaczyć na żywo w salonach kominkowych Moderndom Kraków i Trzebinia

INFIRE

Infire specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych kominków zasilanych paliwem płynnym. Misją firmy jest zapewnienie Państwu możliwości cieszenia się kominkiem z prawdziwym ogniem i ciepłem domowego ogniska w praktycznie wszystkich wnętrzach. Własny park maszynowy pozwala zaoferować Państwu kominki dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Dzięki zastosowaniu specjalnej wzmocnionej stali kotłowej możliwym było uzyskanie tej formy wykorzystując tylko jedną warstwę stali. Konstrukcje kominków pozwalają na obserwację ognia, w niektórych modelach aż z trzech stron.

Kominki Infire malowane są metodą proszkową przy użyciu najlepszych jakościowo farb o podwyższonej odporności na działanie wysokich temperatur.

Jesteśmy także w stanie realizować indywidualne projekty zgodnie z pomysłem i wytycznymi klienta.

Wszystkie produkty znajdziecie na stronie producenta.

SIMPLEFIRE

SIMPLEfire czyli kominki na ekologiczne paliwo płynne, dzięki którym możemy cieszyć się prawdziwym ogniem w mieszkaniach, restauracjach, hotelach i praktycznie wszystkich innych wnętrzach, gdyż nasze rozwiązanie nie wymaga komina, ani innych systemów wentylacyjnych. Nasze kominki można zainstalować w dowolnym miejscu: na lub w ścianie, postawić na podłodze, meblach lub wynieść na taras.
 
Poza funkcją dekoracyjną nasze kominki generują również ciepło, które już w kilka minut odczuwalnie ogrzewa pomieszczenie. Moc grzewcza to ok. 3 kW przy czym 100% ciepła oddawane jest do pomieszczenia.
 
Nasze rozwiązanie to nie tylko ekologiczny charakter, ale również atrakcyjny i różnorodny design udostępniający funkcjonalność tradycyjnego kominka w miejscach, gdzie dotychczas było to niemożliwe.
 

Wszystkie produkty znajdziecie na stronie producenta.

RUBYFIRES XARALYN

NAJBEZPIECZNIEJSZE PRODUKTY NA RYNKU!

Ceramic Burner to opatentowana przez RubyFires technologia tworzenia bezpiecznych palenisk biokominków, które wyróżnia:

 • certyfikat TUV – produkty RubyFires zanim zostaną wprowadzone do kolekcji przechodzą szereg bardzo rygorystycznych testów wykonywanych przez Niemiecki Instytut Testowy, sprawdzający między innymi: ilość i jakość produktów spalania, jakość materiałów z których wykonany jest biokominek oraz zgodność z wszystkimi wymaganiami i normami obowiązującymi w Unii Europejskiej,
 • bezpieczeństwo użytkowania – jest zagwarantowane poprzez zastosowanie unikalnego opatentowanego biopaleniska z wkładem ceramicznym pochłaniającym bioetanol “jak gąbka: i nie pozwalającym na jakiekolwiek niebezpieczne wydostanie się bioetnaolu w momencie przechylenia lub wywrócenia biokominka,
 • równomierne spalanie bioetanolu – ceramiczny wkład w biopalenisku RubyFires został tak skonstruowany aby równomiernie i jednakowo oddawał opary bioetanolu w całym procesie spalania paliwa,
 • nie wymagają żadnych kosztownych inwestycji budowlanych – nie wymagają obecności przewodu kominowego, ich montaż ogranicza się do rozpakowania opakowania transportowego i umieszczenia biokominka w dogodnym miejscu, ewentualnie do wywiercenia otworów w ścianie (przy modelach wiszących). Produkt jest przez cały okres użytkowania mobilny!
 • ekologia – biokominki zasilane są bioetanolem czyli 100% ekologicznym paliwem na bazie alkoholu etylowego, jedynymi produktami spalania bioetanolu jest para wodna (podnosi wilgotność powietrza w pomieszczeniu co jest zjawiskiem korzystnym) i dwutlenek węgla (w małych ilościach podobnych do tych znajdującym się w wydychanym powietrzu),
 • najwyższa jakość wykonania – produkty RubyFires wykonane są z najwyższej jakości materiałow, całość składana jest w fabryce przez wykwalifikowany personel i przy użyciu specjalistycznych urządzeń,
 • łatwość użytkowania – uzupełnienie paliwa oraz uruchamianie i zagaszenie biokominka jest bardzo proste poprzez zastosowanie przesuwnej pokrywy biopaleniska,
 • czystość użytkowania – biokominki RubyFires przy prawidłowej obsłudze nie tworzą popiołu, dymu, sadzy i innych niekorzystnych porduktówm które towarzyszą użytkowaniu tradycyjnego kominka,
 • stworzenie niezapomnianej atmosfery – biokominki tworzą jedyną w swoim rodzaju unikalną atmosferę prawdziwego ognia, poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów RubyFires można przystroić biokominek, nadać mu indywidualny charakter,
 • unikalna stylistyka – spśród kolekcji RubyFires można znaleźć modele bardzo nopwoczesne, jak i te bardzo stylowe i tradycyjne, poprzez zastosowanie samego kompletnego wkładu do zabudowy RubyFires można zaprojektować własną obudowę i wkomponować biokominek w wystrój istniejącego wnętrza,
 • dodatkowe źródło ogrzewania – bioetanol spalając się wytwarza ciepło dzięki czemu zależnie od wielkości biokominka można porównać go z zastosowaniem grzejnika o mocy 2 – 5 kW,
 • znana i sprawdzona na rynku marka – firma RubyFires już od kilkunastu lat tworzy i wciąż udoskonala swoje produkty aby odznaczały się wysoką jakością, unikalną budową, ekskluzywnym wzornictwem oraz co najważniejsze łatwością i bezpieczeństwem obsługi!
Wszystkie produkty znajdziecie na stronie producenta.

AFLAMO

Jesteśmy producentem kominków elektrycznych i biokominków. Nasza przygoda z kominkami zaczęła się w 2008 roku. Nasza pasja sprawiła, że możemy pochwalić się największą ofertą ściennych kominków elektrycznych w naszej branży.
Jako lider tworzymy unikalne produkty i kreujemy trendy. Marka Aflamo jest rozpoznawalna w wielu krajach Europy i coraz częściej poza jej granicami.

Różnorodny design, rozmiary i kolory naszych kominków dają ogromne możliwości aranżacji zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach. Kominki Aflamo są łatwe w montażu, bezpieczne w użytkowaniu i ekologiczne dla środowiska.

Wkłady kominkowe są dostępne w różnych rozmiarach. Zanim zrobisz zakupy, wykonaj następujące pomiary kominka:

Długość: Odległość od jednej strony kominka do drugiej. Zmierz długość zarówno przy otworze, jak i z tyłu paleniska.
Wysokość: odległość od podłogi paleniska do góry. Zmierz z przodu i z tyłu, aby zapewnić optymalne dopasowanie.
Głębokość: Odległość od otworu kominka do tylnej ściany paleniska.

Wszystkie produkty znajdziecie na stronie producenta.

KRATKI

Biokominek to nie tylko w pełni ekologiczne urządzenie grzewcze, ale także elegancki element wyposażenia wnętrza. Spalane w nim płynne biopaliwo emituje jedynie parę wodną i śladowe ilości dwutlenku węgla. Dzięki temu nie wymaga podłączenia do przewodów kominowych. Oferujemy kominki bio wiszące, narożne, wolnostojące i portalowe o różnej wielkości z efektownym przeszkleniem lub z niezakłóconą wizją ognia. 

Kominki ekologiczne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych urządzeń grzewczych. Biokominek nie tylko doskonale się prezentuje, ale pozwala podnieść temperaturę w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Jest także prosty w montażu i obsłudze.

Nasze produkty powstają w nowoczesnym parku maszynowym. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii produkcji i skrupulatnym badaniom możemy zagwarantować Klientom maksimum bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia powstają z wysokogatunkowej stali. Posiadają wkład absorbujący zabezpieczający paliwo przed rozlaniem. Są pokryte farbą proszkową odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokich temperatur.

Nowoczesne kominki ekologiczne – ciepło prosto z natury. Oferujemy wysokiej jakości urządzenia grzewcze wykorzystujące naturalne paliwo do wnętrz o rozmaitym charakterze – biokominek portalowy z obudową z forniru do złudzenia przypomina tradycyjny kominek! Mamy także szeroki wybór urządzeń mobilnych, które mogą stać się oryginalną ozdobą sypialni, łazienki, gabinetu lub pokoju kąpielowego. Doskonale sprawdzą się także podczas chłodniejszych dni na balkonie, tarasie lub w ogrodzie.

Wszystkie produkty znajdziecie na stronie producenta.

Czy biokominek daje ciepło?

Biokominek pełni nie tylko funkcje dekoracyjne, ale też daje ciepło. 

To, ile ciepła może oddać urządzenie grzewcze pomieszczeniu, w którym się znajduje, określa specjalny parametr: moc grzewcza, wyrażana w watach. Większość biokominków w najpopularniejszych rozmiarach ma szacunkową moc grzewczą ok 2 kW. 

Regulacja intensywności spalania paliwa regulowana przez redukcję dopływu powietrza do spalania. Bardzo istotną kwestią podczas eksploatacji biokominków jest dostęp powietrza.

Przed instalacją biokominka, należy upewnić się, że pomieszczenie, w którym będzie on umieszczony, ma sprawny system naturalnej wentylacji grawitacyjnej lub innej.